Akce

Letní den s NF Šestý smysl 2017

Letní den s NF Šestý smysl 2017

15.05.2017 14:36

Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl a Real Top Praha - 18.6.2017

I v letošním roce opět pořádáme již třetí ročník sportovně-charitativní akce s názvem ,,Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl a Real Top Praha“, který se bude konat v neděli  18.6.2017 v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice, Cukrovarnická 62, Praha 6. Tato akce je finančně a mediálně podpořena Městskou částí Praha 6.

Akce je zaměřená především na rodiny s dětmi, kdy v areálu je pro děti připraveno spoustu zábavy. Rodiče pak mohou shlédnout fotbalový zápas celebrit proti teamu nadačního fondu.

Neděli tak můžete strávit ve společnosti zajímavých osobností, užít si fotbalové fandění a řady připravených atrakcí, jako je žákovský fotbalový turnaj, fotbal v zorbovacích koulích apod. Dále se děti vyřádí na skákacím hradu či skluzavce nebo trampolíně. Nebude chybět ani oblíbený klaun a jeho balonková show a také malování na obličej.

Návštěvníci se budou moci podrobně seznámit s činností Městské policie a Českého červeného kříže. V areálu bude přistaven historický vůz dobrovolných hasičů s ukázkou použití techniky z 19. století včetně možnosti jejího vyzkoušení. Letiště Praha v loňských letech sklidilo velký potlesk za ukázku výcviku psů ostrahy letiště a i letos nás cvičení psi jistě svými dovednostmi ohromí.


Celá akce začíná ve 13 hod a končí kolem 20 hod a vstupné na akci je dobrovolné.

 

Vrcholem dne je pak od 17 hod fotbalový zápas celebrit z Real TOP Praha vs. Nadační fond Šestý smysl. Tuto akci podpořili a v týmech nastoupili tyto významné osobnosti:

Dominik Hašek, Jaromír Bosák, David Novotný, Milan Cais, Petr Vondráček, Ladislav Hampl, Leoš Noha, Jakub Štáfek, Vojta Záveský, Vladimír Bár, Jiří Panzner, Michal Máka, Daniel Pudil, Roman Bednář, Vojtěch Nouzák, Pavel Nečas, Alexandr Salák, Jiří Babica, Jakub Štefek a řada dalších…

Finanční prostředky z výtěžku akce budou použity na podporu 5letého Péti!  Jeho rodina se cestou z dovolené v létě 2015 stala obětí tragické autonehody. Táta nepřežil, maminka byla vážně zraněná a Péťu našli záchranáři v dětské autosedačce viset hlavou dolů. Nejevil známky života a nedýchal. Lékařům se jej zázračně podařilo vrátit do života, nicméně došlo k poranění míchy a Péťa nyní hýbe pouze pravou rukou, dýchá pomocí tracheostomie. Díky poctivému cvičení a rehabilitacím je Péťa schopen od září nastoupit do mateřské školky, kde ale bude potřebovat mnoho pomůcek. Tou nejzásadnější je speciální polohovací židlička určená pro handicapované děti, která bude zakoupena právě z výtěžku Letního dne. Péťa strávil 7 měsíců na ARU v Motole, kam za ním žádné děti ani nesměly a nyní se na dětský kolektiv moc těší, o to víc, když díky této židličce bude moci sedět s ostatními dětmi u stolečku a zapojovat se za pomoci asistentky do všech činností jako ostatní, aniž by docházelo k deformaci držení těla .

Jako součást letního dne a zejména pak propagace této akce se skupina Tata/Bojs znovu vrátí do Divadla v Celetné, aby zde odehráli již tradiční benefiční koncert. Již třetím rokem bude koncert pod patronátem Nadačního fondu Šestý smysl. Výtěžek ze vstupného získá v celé výši nadační fond a bude tedy součástí výtěžku Letního dne! Kapela se fanouškům jako obvykle na koncertech v Celetné představí v komornější, akustické podobě. Návštěvníky koncertu, jehož tradice sahá do roku 2009, tak čeká jedinečný zážitek plný nečekaných interakcí i typického humoru členů skupiny.


Letní den s NF Šestý smysl 2017