Akce

Opel Handy Cyklo Maraton 2015

Opel Handy Cyklo Maraton 2015

29.07.2015 12:23

Opel handy cyklo maraton je zásadním sportovním projektem na integraci handicapovaných a nehandicapovaných lidí v jeden fungující tým. Autorem projektu a ředitelem závodu je vozíčkář Heřman Volf, předseda Cesta za snem, o.s. Nadšený handbike cyklista se před třemi roky inspiroval nejtěžším cyklistickým závodem světa, Americkým RAAM, a vytvořil Evropskou verzi, kde však v první řadě nejde o dosažení co nejlepšího výsledného času, ale o myšlenku vzájemné solidarity mezi skupinou handicapovaných a většinovou společností.

První Opel handy cyklo maraton odstartoval v roce 2013 a do dnešní doby ovlivnil myšlení tisíců lidí. Projekt handy maratonu na kolech je otevřen všem, kdo mají chuť zažít něco jedinečného. Účastní se jej hobby cyklisté, amatérští sportovci a nadšenci, party kamarádů, týmy komerčních firem, rehabilitačních ústavů, spinálních jednotek, škol nebo týmy reprezentující města či neziskové organizace.

Nadační fond Šestý smysl společně s MČ Praha 6 sestavil osmičlenný tým. Letos nás svou účastí přímo v týmu podpořili paralympionici Pepa Lachman (2. v Soulu 88 v cyklistice) a David Drahonínský (1.v Pekingu 08 a 2. v Londýně 12 v lukostřelbě). Tým jede pro Kubíka V. Jedenáctiletý Kubík se narodil s těžkým kombinovaným pohybovým a zrakovým postižením. V plné míře je závislý na pomoci své matky nebo jiné fyzické osoby. Vyžaduje soustavnou péči a pomoc při základních činnostech a sebeobsluze. Sám se nepohybuje, je odkázán na invalidní vozík. Pokud mu někdo pomůže, udrží se v pasivním sedu. Navštěvuje denní stacionář. Žije v neúplné rodině s rozvedenou matkou
a mladší sestřičkou Kačkou, které je letos 8 let. Matka vzhledem k trvalé a náročné péči o syna zatím nepracuje. Jakub má absolutní hudební sluch, který mu pomáhá vnímat okolní svět. Velmi pěkně zpívá, je komunikativní, dobře navazuje sociální kontakty. Účastní se hippoterapie.

Pokud náš tým chcete sledovat, můžete na webových stránkách www.111hodin.cz kliknout na mapu, kde se díky GPS trackům
objeví naše přesná aktuální poloha, trasa kterou jsme již ujeli a průměrná rychlost kterou zrovna pádíme. Všechny tyto informace se objeví na mapě i u soupeřů, takže budete vědět, jak si stojíme v porovnání s ostatními. Startujeme jako jednadvacátí! Emotikona wink


Přijďte příští sobotu 1.8.2015 v 15 hodin Na Ladronku, pobavíte se, můžete si zdarma poslechnout Mandrage a hlavně podpořit handicapované. Stánek nadačního fondu najdete v blízkosti stage a setkáte se i s cykloteamem Městské části Praha 6 a Nadačního fondu Šestý smysl!!!

Opel Handy Cyklo Maraton 2015