Akce

TATA/BOJS ONLIVE

TATA/BOJS ONLIVE

10.05.2020 20:54

V době koronavirové krize přichází kapela Tata Bojs s unikátním koncertním konceptem OnLive, který nabídne živý přenos s interaktivními prvky. Fanouškům tak vynahradí zrušený tradiční a již delší čas zcela vyprodaný benefiční koncert v pražském Divadle v Celetné, jehož výdělek bude věnován Nadačnímu fondu Šestý smysl. Příznivci kapely z pražské Hanspaulky si mohou virtuální koncert, který proběhne stejně jako původně plánované vystoupení ve středu 13. května od 20:00, užít bez ohledu na to, jestli měli či neměli na původní koncert zakoupené vstupenky.

“Díky současné situaci neustále odpadají a ruší se již domluvené koncerty na jaro i léto. A také nám přicházejí z různých stran nabídky ke streamovanému hraní, jak je to teď celkem v kurzu. Nejen tato skutečnost, ale i řada vzkazů od fanoušků na sociálních sítích nás přimělo k tomu, zkusit to po svém. Pokusíme se vzít diváky alespoň virtuálně do atmosféry našeho tradičního benefičního koncertu v Divadle v Celetné.” vysvětluje frontman Tata Bojs Milan Cais. “Společně s agenturou Brainz Studios a společností AV Media jsme proto vymysleli takový formát, který se bude co nejvěrněji podobat reálnému koncertu a umožní s diváky navázat kontakt a vzít je co nejvíce do hry, aby i my jsme měli pocit živého koncertu,” dodává s tím, že diváci se do hlediště dostanou virtuálně prostřednictvím webové stránky https://tatabojsonlive.cz.

“Víme, že se pokoušíme tak trochu o nemožné – vytvořit v onlinu stejnou atmosféru jako na živé akci,” vysvětluje režisér Petr Hanousek základní princip “onlive” přenosu. Ten je založený na kombinaci několika immerzivních technologií, kdy bude mít divák – na rozdíl od běžných streamů – možnost interaktivity v prostoru divadla i v komunikaci se samotnou kapelou.

Vstup do online prostoru, kde se odehraje koncert, bude umožněn všem fanouškům kapely. “Diváci budou mít v rámci přenosu možnost vstoupit do vysílání virtuálně skrze velkou LED stěnu umístěnou na pódiu za kapelou a několika menších obrazovek rozmístěných na sedačkách v sále. Kapela je tedy uvidí a bude možné společně interagovat, například tak, že si je umělci pomyslně vytáhnou na pódium a prohodí společně několik málo vět,” přibližuje některé z funkcí interaktivního streamování spolumajitel Brainz Studios Robin Pultera.

Podobně jako v předchozích letech bude veškerý výtěžek z původně prodaných vstupenek a příspěvků zaslaných během koncertu darován Nadačnímu fondu Šestý smysl, který pomáhá zejména rodinám s handicapovanými dětmi, dětem z dětských domovů, v pěstounských rodinách nebo organizacím pečujícím o postižené. To vše za dlouhodobé podpory frontmana Milana Caise, který je čestným členem správní rady fondu. Letos je pomoc určena pro Základní školu speciální – Rooseveltova z Prahy 6, přičemž vybrané prostředky budou věnovány na desetiměsíční hipoterapii žáků školy (jde o léčebné působení koně na jedince, kdy kůň může nabídnout pohyb, emoce a blízký kontakt s cílem pozitivního ovlivňování psychosomatické stránky, hipoterapie posiluje pohybovou koordinaci, sociální dovednosti, zmírňuje stres a agresi, navozuje celkové zklidnění, pozn. red.).

„Tahle poměrně náročná akce bude mít ještě jeden zajímavý výstup v podobě virtuálního obsahu. Fanoušci si pár dnů před koncertem na naši výzvu hlasováním vyberou tři písničky, které pak zahrajeme za sebou. A tyhle tři písně natočené speciální kamerou se stanou obsahem VR brýlí, které potom společně s nadačním fondem Šestý smysl rozvezeme personálu Ústřední vojenské nemocnie v pražských Střešovicích, aby se mohl při náročné práci trochu odreagovat,” uzavírá Cais.

Partnery koncertu Tata Bojs OnLive jsou: Nadační fond Šestý smysl, Divadlo v Celetné, Supraphon, AV Media, Městská část Praha 6, Alza, Brainz Studios


TATA/BOJS ONLIVE