Akce

Vánoční Bazááár 2016

Vánoční Bazááár 2016

11.10.2016 12:15


Vánoční Bazááár 2016! 

Díky Vaší štědrosti jsme celkem vybrali 185.146 korun. 

Veřejná sbírka do pokladniček činí 38.524 Kč, DMS 912 Kč, prodej předmětů na bazáááru 75.710 Kč a sponzorské příspěvky na transparentní účet jsou ve výši 70.000 Kč! Děkujeme VŠEM kteří přišli a podpořili Vánoční Bazááár!


I Vy můžete pomoci znevýhodněným dětem z Prahy 6 v rámci tradičního Vánočního Bazáááru

 

Již 4. ročník kulturně charitativního Vánočního Bazáááru v divadle Semafor pořádá 16. a 17. prosince 2016 Nadační fond Šestý smysl. Výtěžek je i tentokrát určen na pomoc znevýhodněným dětem z Prahy 6, vybraným ve spolupráci s pracovníky MČ Praha 6. Součástí této akce jsou již tradičně kulturní představení a prodej předmětů z dobročinné sbírky, do které můžete přispět i Vy.

 

Dobročinná sbírka předmětů

Porozhlédněte se doma, zda děti již neomrzely hezké hračky, či někde odložily funkční sportovní výbavu, kterou nepotřebují. Možná vaši potomci dávno vyrostli z kvalitního oblečení nebo přečetli darované knížky. V domácnosti také často máme funkční předměty, které se nám nehodí, ale někomu mohou udělat radost. 


To vše můžete přinést v sobotu 10. prosince a v neděli 11. prosince od 14 do 18 hodin do prostor TJ SOKOL Dejvice (zadní vchod z ulice Dejvická 2 v Praze 6). 

Pomůžete dobré věci a vybraným dětem splníte jejich vánoční přání!


Příběhy dětí, kterým letos pomáhame naleznete ZDE!

 

Vánoční Bazááár

Předvánoční atmosféru pomůže všem návštěvníkům Vánočního Bazáááru nastartovat bohatý program, který Nadační fond Šestý smysl připravil v prostorách Divadla SEMAFOR na poslední víkend před štědrovečerní nadílkou. Program pro celé rodiny odstartuje v pátek 16. prosince v 15 hodin. Nejdříve si každý návštěvník bude moci nakoupit vánoční dárky z nabídky dobročinné sbírky a pak již si každý zájemce vychutná kulturní program - máte na co těšit!


V pátek 16. prosince v 19 hodin zahajuje kulturní program smíšený vokální soubor Lucky Voice Band, pod vedením Lucie Freiberg. Máte se nač těšit, protože tato Luckybanda Vám zazpívá zníme české i zahraniční písně. Uslyšíte kousky jazzové, tradiční africké i české oblíbené písničky 60.let. Závěr bude patřit vánočním písním. 


Od 21 hodin proběhne večer v tanečním rytmu skupiny Jan Vytásek & Co ! Jana Vytáska jste mohli v průběhu let vidět jako frontmana ve skupinách Professor, Lightmotif, PartyLeaders, Blackbirds a předevšim pak ve své domácí autorské sestavě. Se svou kapelou zahraje svoje autorské písně i coververze od známých umělců. Připravte se na poprockový večírek a zábavu. Je nejvhodnější čas opustit sedadla a jít tančit na parket!V sobotu 17. prosince otvírá Vánoční Bazááár své prodejní prostory již v 10 hodin a výběr prodávaných předmětů bude průběžně doplňován, aby se dostalo na každého zájemce. 


V 15 hodin začne představení pro děti - Pišlícké příběhy (Filip Rychlebský / Beata Hlavenková). Pišlici jsou dřevění panáčci, které dostal Jáchym k narozeninám. Zažívají neuvěřitelná dobrodružství, zpravidla v době, kdy doma zůstanou sami. Koncertní provedení původního dvojalba (Animal music, *2015) sestavila autorka hudby Beata Hlavenková. Příběhy čte autor knihy Filip Rychlebský a zpívají vedle Beaty Hlavenkové také Lenka Nová, Milan Cais a Petr Ostrouchov. Program je ideální pro děti do deseti let, ale potěší diváky každého věku.


V 17 hodin se představí divadlo b a jejich představení Malý pán. Návštěvníky a především děti pobaví uskupení bývalých a současných členů divadla Buchty a loutky a jejich přátel, kteří společně založili divadlo b. Ve své tvorbě se věnují zejména divadlu pro děti, ale také občas i divadlu pro dospělého diváka. Představení vzniklo na motivy stejnojmenného filmu. Možná stejně jako Malý pán zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po trmácení světem a bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem.


V 19 hodin vytryskne pravá předvánoční atmosféra nejen pro dospělé.  Všichni se budu moci zaposlouchat do krásných melodií v podání podmanivého Adriana T. Bella!  Adrian T. Bell pochází z anglického Newcastlu, absolvoval Námořní akademii a pět let působil jako navigační důstojník Královského námořnictva. Vystudoval krajinnou architekturu v Manchesteru a po několikaletém pobytu v Karibiku a Řecku nakonec zakotvil v Praze. Se čtyřmi přáteli založil před lety skupinu The Prostitutes, která se stala 

neodmyslitelnou součástí české hudební scény. Před čtyřmi lety založil Adrian sólový projekt, který má na kontě už dvě úspěšná alba. Je také držitelem ceny Apollo za nejlepší desku roku.


V 20:30 si můžete vychutnat nevšední akustický koncert Michala Hrůzy. Vánoční Bazááár podpoří svým koncertem i známy umělec Michal Hrůza, který se hudbě začal věnovat na střední vojenské škole, kde byl členem školní hudební skupiny a kde hrál amatérské divadlo. Po maturitě založil punk rockovou kapelu Brambory a hard rockové trio 51. Chvíle. V roce 1993 se odstěhoval do Pardubic, kde hrál tři roky ve skupině Anachronic. V roce 1996 založil skupinu Ready Kirken, s kterou natočil pět hudebních alb a napsal pro ni více než padesát písní a textů. Jeho skladba pro Anetu Langerovou Voda živá byla v letech 2005 a 2006 hitem roku. V roce 2006 skupinu opustil a založil 

skupinu KAPELA HRŮZY. Natočil album Bílá velryba (2007), Napořád (2009)a Noc (2012). Podílel se i na hudbě k filmu Lidice (2011) a filmu Martin a Venuše (2012). Je autorem i mnoha televizních znělek (seriál Vyprávěj, Mazalové, Mistr E).


Závěr bude tradičně patřit členovi hudební skupiny Tata/Bojs – Mardošovi. Ten již potřetí v roli DJ připraví naprosto unikátní Silent Party, která zvedne ze sedadel všechny přítomné a se sluchátky na uších se společně protančí až k půlnoci.


V průběhu Vánočního Bazááárku bude připraven dětský koutek s hlídáním a výtvarnými dílničkami.

 

 

Zapište si do kalendáře:

 Sobota 10. prosince a neděle 11. prosince od 14 do 18 hodin - dobročinná sbírka v TJ SOKOL Dejvice (zadní vchod z ulice Dejvická 2). Jde o sběr pěkných, nepoškozených věcí, které mohou někomu udělat radost – hračky, sportovní potřeby, oblečení, potřeby do domácnosti…

Pátek 16. prosince od 15 do 22 hodin a sobota 17. prosince od 10 do 24 hodin – Vánoční Bazááár 2016  v Divadle SEMAFOR. 

Charitativně kulturní akci pořádá NF Šestý smysl ve prospěch znevýhodněných dětí na Praze 6.


Vánoční Bazááár 2016