Příběhy

Děti z DD

Děti z DD

Michalce
je 13 let a žije v dětském domově, neboť ve své biologické rodině byla opakovaně týrána. Po umístění do dětského domova byla Míša na nějaký čas osvojena do nové rodiny, ale i zde bohužel docházelo k týrání, a tak se Michalka vrátila zpět do dětského domova. V současné době Míša dochází do hostitelské rodiny, kde se konečně cítí spokojená, cítí oporu, zázemí a pocit domova.

Z výtěžku Vánočního Bazáááru jí byly zakoupeny její oblíbené fantasy knížky a hudební přehrávač MP3.


Nikolce
je 17 let a takřka celý svůj život strávila v dětském domově. Její matka byla zbavena rodičovské zodpovědnosti pro nedostatečnou péči a otec s dcerou vzhledem k dlouhodobým problematickým vztahům neudržuje žádný kontakt. Nikolku bohužel v dětském domově nenavštěvují ani žádní jiní příbuzní. Nikolka se tedy zcela právem cítí osamocená a opuštěná. Vzhledem k jejímu životnímu osudu není překvapením, že trpí dlouhodobě psychickými problémy a v poslední době se u ní projevila porucha příjmu stravy. Z tohoto důvodu je Nikolka v současnosti hospitalizována v psychiatrickém zařízení.

Nikola ráda poslouchá hudbu, hezky se obléká a líčí, takže z výtěžku Bazáááru jí byl zakoupen mobilní telefon s MP3 přehrávačem, dále pak kosmetika a voňavky oblíbených značek.


Honzovi
je 15 let, žije v dětském domově a navštěvuje 9. třídu základní školy a v budoucnu se chce vyučit automechanikem. Jeho matka byla zbavena rodičovské zodpovědnosti, o Honzíka se nezajímá a neudržují spolu bohužel žádný kontakt. Otec byl také zbaven rodičovské zodpovědnosti a se synem se pokouší stýkat, ale bohužel na něj má velice špatný výchovný vliv a jeho občasná péče je spíše na škodu. Honza má další čtyři sourozence, kteří jsou v pěstounské péči v Pardubicích a společně se vídají jednou za cca 3 měsíce. Jeho matce se ještě narodila dvojčátka. Jan se se svými sourozenci chce stýkat a má je rád. Z biologické rodiny je v kontaktu ještě se svojí 88 letou babičkou, která si jej bere na propustky většinou jednou za měsíc.

Honza má rád hudbu, a to především hip-hop a rád se pěkně resp. stylově obléká. Z výtěžku Bazáááru mu byly zakoupeny hudební nosiče, oblečení, čepice, stříbrný řetízek a také fotbalový míč.


Jaroslav
žil pouze se svou matkou, neboť otec mu loňského roku zemřel a prarodiče již rovněž nejsou naživu. Nicméně matka se pokusila chlapce zabít a je nyní vazebně stíhána pro pokus vraždy na svém nezletilém synovi. Chlapec se tedy náhle ocitl bez příbuzných a bez jakýchkoliv finančních prostředků. Nyní je umístěn v krizovém pobytovém zařízení, kde je o něj řádně postaráno. Prvním rokem dochází na střední odborné učiliště a od září navštěvuje taneční kurzy. Velkým koníčkem chlapce je každodenní cvičení v posilovně a dosud měsíční předplatné opakovaně uhradily pracovnice ÚMČ Prahy 6 ze svého platu, protože je velmi důležité, aby si chlapec ve své životní situaci udržel svoje koníčky a nadále se potkával se svými kamarády a spolužáky. Návrat chlapce do rodiny, resp. k matce, je v tuto chvíli nejasný, a to jak z hlediska dalšího osudu matky, tak z důvodu vystěhování rodiny z bydliště pro opakované nehrazení nájemného. Chlapce však ztráta domova zcela psychicky zlomila a psychiatr doporučil, aby mu bylo umožněno navštěvovat nadále posilovnu a udržovat stejné sociální kontakty.

Z výtěžku Bazáááru Jardovi byla zakoupena permanentka do posilovny a florbalové vybavení - sportovní obuv a florbalová hokejka!

Děti z DD