Příběhy

Kristýna, Matyas, Pavlínka, Kateřina - Vánoční Bazááár 2016

Kristýna, Matyas, Pavlínka, Kateřina - Vánoční Bazááár 2016

Komu pomůžete:

 

Ať již si přijdete na Vánoční Bazááár nakoupit, nebo jen poslechnout a shlédnout kulturní představení u šálku kávy či čaje, přispějete tím do veřejné sbírky. Ta je letos určena na zakoupení vysněných vánočních dárků pro děti v tíživých životních situacích. NF vybíral adresáty pomoci opět společně s pracovnicemi MČ Praha 6. Volba padla na děti, které žijí v chudších poměrech a statečně se perou s nepřízní osudu. Vánoční dárky jim snad pomohou alespoň na chvíli zapomenout na existenční starosti.

 

 

Osmiletá Pavlínka má za sebou vážnou operaci plic a trpí epilepsií. Bohužel je i často nemocná, protože bydlí v nevyhovujícím vlhkém bytě. Je ale statečná a ve škole má vynikající výsledky. Žije jen s maminkou, která vzhledem k péči o dceru dostává jen zkrácené pracovní úvazky. Na živobytí mají jen minimum financí, protože otec zemřel před svým zapsáním do rodného listu.  

 

Kateřině je 9 let, žije jen se svou matkou, která se snaží chodit do více zaměstnání, aby dceru a sebe uživila a udržela současné bydlení. Katka se dobře učí, je chytrá a vše ji zajímá. Její otec je ve vězení, ale o rodinu nikdy neměl zájem a peníze neposílal. Rozpočet mají velmi omezený, protože splácejí pohledávky ještě z doby, než se děvče narodilo.

 

Pětiletý Matyas žije v pěstounské péči své babičky. Když mu byl rok opustila ho matka a vrátila se k užívání návykových látek, o syna se nezajímá. Veškerou péči o dítě převzala babička, která má jako příjem invalidní důchod a přídavky na svou devítiletou dceru. Na základě doporučení MČ Praha 6 soud schválil pěstounskou péči babičky a díky tomu má Matyas alespoň základní zabezpečení. 

 

Čtrnáctiletá Kristýna žije pouze s matkou ve velmi chudých podmínkách. Chodí do osmé třídy, kterou úspěšně zvládá, je velmi milá, přátelská a ochotně pomáhá spolužákům. Nemá jednoduchý život. Zažila problémy maminky s alkoholem i psychikou. Naštěstí se matce daří péči zvládat a pracuje dlouhodobě v nemocnici. Nelehkou finanční situaci, ale řešila úvěry, které ji následně vedly k vyhlášení osobního bankrotu. Tuto situaci se snaží řešit.              

 


Kristýna, Matyas,  Pavlínka, Kateřina - Vánoční Bazááár 2016