Příběhy

Letní den v Suchdole

Letní den v SuchdoleVelká zábavná show pro všechny věkové kategorie vypukne v neděli 19. května od 13 hodin v areálu České zemědělské univerzity (ČZU) v Suchdole a náš portál Kam s dětmi je již tradiční partner Dětského dne s Nadačním fondem Šestý smysl.

Na 5. ročník Dětského dne s Nadačním fondem Šestý smysl vás zve nadační fond a studenti ČZU, jako spolupořadatelé.

Menší děti se budou moci dosyta vyřádit na skákacích hradech či při různých soutěžích. O jejich úsměv se postará oblíbený klaun s balonkovou show, malířky popustí uzdu své fantazie a promění jejich obličejíky k nepoznání.

Vskutku nabitý program je připraven i pro větší děti a dospělé. Pracovníci ostrahy Letiště Praha opět předvedou odvahu a odhodlanost svých služebních psů při fingovaném zásahu proti narušiteli, sbor dobrovolných hasičů s využitím unikátní historické stříkačky ukáže, jak se hasilo v 19. století, což si vzápětí bude moci každý i vyzkoušet. Ještě hlouběji se do historie ponoříte v rytířském městečku, v němž si budete moci vyzkoušet dobové zbraně a řemesla a obdivovat dechberoucí šermířské vystoupení. A pokud Vám i poté zůstane nějaká energie, můžete ji vybít při fotbale nebo zorbingu a následně se zklidnit při prohlídce airsoftových zbraní. A to zdaleka nebude vše...

Vrcholem celého odpoledne bude fotbalový zápas celebrit.

Výtěžek z dobrovolného vstupného je tentokrát určen pro malou Amálku. Amálka je křehká dvouletá panenka, které bylo hned po jejím narození diagnostikováno poměrně vzácné a zrádné genetické onemocnění - osteogenesis imperfekta. Jde o onemocnění, jehož základním projevem je vysoká křehkost kostí, která vede k opakovaným četným zlomeninám. Úplně první zlomenina, ke které došlo ještě před Amálčiným příchodem na svět, způsobila, že Amálka má jednu nožičku o zhruba deset centimetrů kratší, než druhou. Dalších deset zlomenin i přes veškerou maminčinu opatrnost následovalo. Ostatně, jak uhlídat křehkou holčičku, která se snaží i přes svůj handicap lumpačit stejně jako její zdravý bráška – dvojče Matyáš? A handicap je to skutečně obrovský. Kvůli kratší nožičce a neustálým pobytům v nemocnici má Amálka stále velké problémy se základní motorikou, nechodí a jen se posouvá v sedu s oporou o ruce. Tak ráda by dělala vše co bráška a ostatní vrstevníci, ale její tělíčko jí to neumožňuje. Moc by jí pomohlo, kdyby se mohla sama bezpečně pohybovat ve vzpřímené poloze a konečně si třeba povozit kočárek od babičky, se kterým zatím „drandí“ Matyášek. Speciálně navržené chodítko, které bude zakoupeno právě z výtěžku této charitativní akce, by jí mělo tento sen pomoci splnit.


Kdy akce začíná

od 13:00 / 19.5.2019


Kde se koná

Praha 6 - Suchdol
v areálu České zemědělské univerzity, Kamýcká 129