Příběhy

VÁNOČNÍ BAZÁÁÁR 2022

VÁNOČNÍ BAZÁÁÁR 2022

DĚTI, KTERÝM JE URČENA POMOC Z VÁNOČNÍHO BAZÁÁÁRU

Petr K. se narodil před 10 lety jako zcela zdravé a velmi šikovné dítě. Bohužel v jeho 3 letech se mu stala životní tragédie, když při návratu z dovolené došlo k autonehodě, při které zemřel Péti tatínek, a i maminka byla velmi těžce zraněná. Péťa byl převezen vrtulníkem a dlouho resuscitován. Bohužel měl otok mozku, zlomenou krční páteř a poraněnou míchu. To, že přežil, byl vlastně zázrak. Petr má za sebou obrovský kus práce, a ještě větší kus před sebou, ale vybojoval to, že může žít, chodit do školy a radovat se s kamarády. A i když je na vozíku a má tracheostomii, tráví čas plnohodnotně a je to velmi aktivní kluk. Petr má kolem sebe fajn rodinu, přátele, terapeuty, prima spolužáky a učitelky, a tak se vše dá zvládnout. A jak říká Petrova maminka: ,,Pro nás je velký dar, že tu vůbec můžeme být. Protože před těmi 7 lety se naši andělé strážní pěkně namakali.“

Petr by si z výtěžku bazááárku přál přispět na zakoupení přenosného bateriového koncentrátoru kyslíku Zen-O, který lze použít s bateriemi s výdrží více 8 hodin. Petr potřebuje kyslíkovou podporu během spánku a pojišťovna bohužel poskytuje pouze přístroje bez baterií nebo s výdrží cca 1 hodina.

Pavel Č., je 13ti letý chlapec, který trpí poruchou autistického spektra v kombinaci se středně těžkou mentální retardací.  Potřebuje dohled nad každodenními běžnými činnostmi. Není schopen navázat oční kontakt, říká jen jednotlivá slova, věty neumí.  Veškerou péči o Pavlíka zajišťuje otec, který má chlapce v péči. Pavlík má ještě tři sourozence. Od srpna t.r. je Pavlík umístěn v Centru sociální pomoci mimo Prahu, kde se cíleně pracuje s osobami s mentální retardací a PAS. Otec Pavlíka pravidelně navštěvuje a bere si ho i často domů. Pavlík pobírá příspěvek na péči ve stupni závislosti IV, příspěvek na mobilitu a je držitel průkazu ZTP/P.

Pavlík by si z výtěžku Vánočního Bazáárku přál zakoupit tablet.

Kristián N. je 6ti letý chlapec, který jako malý hrdina zdárně překonal leukémii, nicméně i po úspěšné léčbě u něj přetrvávají problémy pohybového aparátu. Vlivem nemoci došlo u Kristiánka k postižení páteře - kompresní zlomeniny obratlů (kdy používá stále korzet pro fixaci páteře) a kloubů (má nekrózu v levé kyčli), celý kostní aparát je postižen významnou osteoporózou. Kristiánek rád tvoří různé věci z modelíny i z papíru, velmi rád staví z Lega různé modely, nyní začal hrát i na flétnu. Kristián i jeho bráška jsou oba rodilí Šestkováci.

Kristián by si z výtěžku Vánočního Bazáárku přál zakoupit: balanční kameny Stapelstein, které mu pomohou hravou formou zvládat stále potřebnou intenzivní domácí pohybovou rehabilitaci a případně i Lego.

Tereza F., je 11ti letá slečna, trpící „neviditelnými“ zdravotními komplikacemi. Žije s maminkou a se svým bratrem v pronajatém bytě, ve kterém došlo v prosinci 2021 k požáru v důsledku exploze baterie služebního PC a došlo k poškození celého bytu, včetně nábytku, oblečení, hraček, sportovního vybavení a školních pomůcek.

Z výtěžku bazáárku by bylo Terezce zakoupeno vybavení a zařízení jejího dětského pokojíčku.


VÁNOČNÍ BAZÁÁÁR 2022