Příběhy

Vánoční Bazááár 2015

Vánoční Bazááár 2015

 VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM ÚČASTNÍKŮM III. VÁNOČNÍHO BAZÁÁÁRU 2015

Prožili jsme nádherný víkend třetího ročníku Vánočního Bazáááru Nadačního fondu Šestý smysl. Dny 11. a 12. prosince byly nabité pozitivní energií, láskou a sounáležitostí, které nás budou provázet po celý příští rok. Byl to náročný, ale mimořádně úspěšný víkend!!  Velké DÍKY patří všem, kteří se nezištně podíleli na organizaci této charitativně kulturní akce, všem umělcům, kteří svými výkony návštěvníky potěšili a pobavili, i všem, kteří přišli a přispěli do charitativní sbírky buď věcnými dary, nebo naopak nákupem hezkých věcí pod vánoční stromeček. 

Díky Vaší štědrosti a také neuvěřitelně úspěšné dražby uměleckého artefaktu skupiny Tata/Bojs jsme celkem vybrali 230.010 korun. Veřejná sbírka do pokladniček a příspěvků na transparentní účet činí 23.200 Kč, prodej předmětů na bazáááru 130.801 Kč a sponzorské příspěvky jsou ve výši 76.000 Kč!

Jsme šťastní, že se nám podaří rozzářit mnohem více smutných dětských očí, než jsme počítali. Těšíme se na plnění dětských přání v dětských domovech.

Třetí Vánoční Bazáár je za námi a už nyní se těšíme na setkání s Vámi na Letním dnu Nadačního fondu Šestý smysl v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice v neděli 12. června 2016!
Vánoční bazááár pomůže dětem v dětských domovech

I vy můžete pomoci rozzářit oči dětí, které ve svém životě poznaly jen smutek a často trpěly.

Radostné dětství nepoznaly, špatných zážitků mají na rozdávání, chybí jim teplo domova i hřejivá náruč někoho z rodiny. Tak unisono začínají smutné příběhy dětí z dětských domovů, kterým letos bude Nadační fond Šestý smysl plnit vánoční přání a pokusí se vykouzlit úsměv na jejich tvářích.

Dvanáctiletá Míša žije v dětském domově již od tří let. Našla tam útočiště i s bratrem, protože byli velmi zanedbaní, rodiče se o ně nestarali. Její bratr je v pěstounské rodině, tak zůstala sama. Od raného dětství jí chybí teplo domova, přítomnost někoho blízkého. Stále častěji propadá trudnomyslnosti a smutek převládá v jejím dětském životě     

Jedenáctiletá Viktorka byla v dětství týraná vlastní matkou a nepomohla jí ani babička, její pediatrička. Psychické útrapy jí dostaly až na psychiatrickou kliniku, kde již v útlém věku prošla léčbou. Z rodiny se o ni nikdo nechce starat, všem je na obtíž a tak byla umístěna do dětského domova.

Bratři Roman (13 let) a Denis (11 let) žili s matkou v azylovém domě, ale ta nezvládala domácnost, ani výchovu synů. Chlapci velmi trpěli, neprospívali a před čtyřmi roky byli svěřeni do péče dětského domova. Jsou velmi šikovní a vynikají ve sportu.

Do projektu můžete také přispět jakoukoliv finanční částkou. Nadační fond má zřízenu veřejnou sbírku (S-MHMP/1241484/2013) a k ní je přiřazen speciální transparentní bankovní účet, č.ú.: 107-5920070207/0100, zřízený u Komerční Banky.


Vánoční Bazááár 2015