Příběhy

Luboš V.

Luboš V.

Luboš V. je 26 letý kluk z Prahy 6, který se narodil po velmi komplikovaném porodu. Lubík je těžce postižený – mozková obrna, kvadruparéza, má velké bolestivé křeče a epilepsie. Nechodí, nesedí, nemluví a je úplně ležící, odkázaný na celodenní péči. Před 6 lety přestal úplně jíst a byla mu voperována sonda přímo do žaludku (PEG). Když zrovna Luboše nic nebolí, je to veselý kluk se smyslem pro humor. Sice nemluví, ale s maminkou a milovaným starším bratrem se dorozumívá pomocí fotek a obrázků. Maminka je na péči o Luboše sama a věnuje mu veškerý čas. Luboše vozí na pár hodin denně do denního stacionáře DC Paprsek – Středisko DAR na Praze 6, kde s péčí o něj skvěle pomáhají. Nicméně momentálně v důsledku covidu tam Luboš nedojíždí. Maminka dodává, že jí život s Lubošem naučil trpělivosti a hlavně pokoře, protože děti s postižením mají jeden velký dar, a to objevit v každém z nás to nejlepší.       

Luboš potřebuje velké množství zdravotních pomůcek, jak např. kanyly na odsávání dýchacích cest, gázy, podložky, náplasti a především i pomoc asistenta.

Příspěvek zasílejte na transparentní účet č. 107-5920070207/0100 s poznámkou Luboš nebo var. symbolem 2020. Moc děkujeme a všem přejeme pevné zdraví a veselou mysl. Děkujeme Vám a budeme se těšit na další společné akce v roce 2021, Váš Nadační fond Šestý smysl - Lucie, Milan, Honza, Kryštof, Olda a Honza. Luboš V.