Příběhy

Michalka a David

Michalka a David

Tolik radosti a smíchu co jsme prožili díky předávání dárků pro Míšu a Davida, na to jen tak nezapomeneme :-) Ze sociálního odboru Praha 6 se na náš NF Šestý smysl obrátili s prosbou, zda můžeme pomoci zakoupením mobilních telefonů a notebooku pro 2 šikovné děti a my jsme s díky a nadšením přání splnili.


Michalka (15 let) a David (14 let) vyrůstají v pěstounské rodině nesmírně hodných a obětavých pěstounů. Obě děti mají Downův syndrom a byly po porodu odložené a jejich pokrevní rodiče o ně nechtěli pečovat. Dětí se tak ujala pěstounská rodina, která ke svým 3 malým dětem (v té době 4,6 a 8 let) přijala postupně ještě Davida (v roce 2008, kdy mu byl pouhý 1 rok) a následně Míšu (v té době 3 letou).


Rodičům-pěstounům patří velké díky za to, že Míšu i Davida začlenili do své velké rodiny a věnovali se jim tak intenzivně a s veškerou péčí, že obě děti jsou v současné době v zásadě soběstačné, navštěvují speciální školu, zapojují se do běžného života, čtou, počítají, hrají na klavír a umí dobře ovládat i výpočetní techniku. V době distanční výuky však rodina neměla dostatek počítačů, a proto jim předáváme notebook a dále každému mobilní telefon, aby po znovuotevření škol mohly děti samostatně jezdit do školy a rodiče- pěstouni je mohli kontrolovat telefonicky, zda v pořádku dojeli.

Díky vám všem za podporu a za to, že můžeme stále rozdávat radost.


Michalka a David