Akce

Vánoční Bazááár 2015

Vánoční Bazááár 2015

08.10.2015 12:40

Ve dnech 11.a 12. prosince 2015 proběhl 3.ročník Vánočního Bazáááru opět v Divadle SEMAFOR


VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM ÚČASTNÍKŮM III. VÁNOČNÍHO BAZÁÁÁRU 2015

Prožili jsme nádherný víkend třetího ročníku Vánočního Bazáááru Nadačního fondu Šestý smysl. Dny 11. a 12. prosince byly nabité pozitivní energií, láskou a sounáležitostí, které nás budou provázet po celý příští rok. Byl to náročný, ale mimořádně úspěšný víkend!!  Velké DÍKY patří všem, kteří se nezištně podíleli na organizaci této charitativně kulturní akce, všem umělcům, kteří svými výkony návštěvníky potěšili a pobavili, i všem, kteří přišli a přispěli do charitativní sbírky buď věcnými dary, nebo naopak nákupem hezkých věcí pod vánoční stromeček. 

Díky Vaší štědrosti a také neuvěřitelně úspěšné dražby uměleckého artefaktu skupiny Tata/Bojs jsme celkem vybrali 230.010 korun. Veřejná sbírka do pokladniček a příspěvků na transparentní účet činí 23.200 Kč, prodej předmětů na bazáááru 130.801 Kč a sponzorské příspěvky jsou ve výši 76.000 Kč!

Jsme šťastní, že se nám podaří rozzářit mnohem více smutných dětských očí, než jsme počítali. Těšíme se na plnění dětských přání v dětských domovech.

Třetí Vánoční Bazáár je za námi a už nyní se těšíme na setkání s Vámi na Letním dnu Nadačního fondu Šestý smysl v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice v neděli 12. června 2016!


Krásnou tradicí se v Praze 6 stal kulturně-charitativní Vánoční bazááár organizovaný Nadačním fondem Šestý smysl ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. 


Odkaz na facebookovou událost - facebook!


V pátek 11. prosince v 15 hodin začíná akce otevřením bazaru zajímavých věcí z dobročinné sbírky (hraček, sportovních potřeb apod.), které mohou obohatit nadílku pod vánočními stromky. Vše bude zájemcům k dispozici za dobrovolné příspěvky. Zábavný večer odstartuje v 18 hodin vystoupení vokálního sboru Lucky Voice Band. V 19.30 zahájí svou velkou jízdu Simona Babčáková s improvizační skupinou herců a hudebníků NO A. Kostýmovaná improvizovaná inscenace vznikne přímo na jevišti a diváci se na 60 minut stanou svědky vzniku a zániku vtipného dramatu během jednoho večera. Jen pozor - dětem a mládeži do 15 let nepřístupno!  Ve 21 hodin populární skupina APRIL zakončí večer výběrem hitů.

 

V sobotu 12. prosince otevírá bazar již v 10 hodin. Všichni návštěvníci si tak mohou v klidu prohlédnout nabídku věcí a vybrat ty nejzajímavější dárky. Předměty se průběžně doplňují, takže i páteční hosté mohou najít další zajímavé kousky. Zábavné odpoledne bude mezi 15 až 18 hod patřit dětem. Na nejmenší diváky se těší MIXLE V PIKSLEDěti zvedne ze židle interaktivní představení studia Damúza Deset-dvacet-Sova! V 18 hodin vystoupí populární Bombarďák.

Večer rozezní své nástroje skupina Tata/Bojs s akustickým koncertem a od 22 hodin si všichni užijí tanec při Silent Party v podání DJ Mardoši, který měl vloni obrovský úspěch.


Díky štědrosti dárců v loňském roce mohl Nadační fond Šestý smysl splnit přání nejen dětem předem vybraným ve spolupráci se sociálním odborem MČ Prahy 6, ale i řadě dalších.

I v rámci letošního Vánočního Bazáááru můžete přispět dětem, které nemají to štěstí, aby žily v rodinném prostředí. V každé domácnosti najdeme předměty, hračky, oblečení, které je nám líto vyhodit, ale už je nepotřebujeme. Pěkné a nepotřebné věci, které ještě mohou někomu udělat radost (např. sportovní potřeby, hračky, bižuterie, oblečení) přineste o víkendu 5. a 6.12.2015 od 10 do 14 hodin, do TJ SOKOL DEJVICE (zadní vchod Dejvická 2, Praha 6).

Termíny do diáře:

 5. a 6. prosince - Příjem věcí na Vánoční Bazááár. Tělocvična TJ Sokol Praha Dejvice, Dejvická ulice č.2 (boční vchod), vždy od 10 do 14 hodin.

 

11. a 12. prosince 2015 – Vánoční Bazááár s kulturním programem pro děti i dospělé a prodejem darovaných předmětů.


Program Vánočního Bazáááru v divadle Semafor (vstup zdarma):

 

PÁTEK 11. prosince:

15.00 - zahájení prodeje předmětů z dobročinné sbírky

18.00 - Lucky Voice Band

19.30 - Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A 
21.00 - hudební skupina APRIL

SOBOTA 12. prosince:

10.00 - zahájení prodeje předmětů z dobročinné sbírky

15.00 - MIXLE V PIKSLE
17.00 - Divadlo Deset-dvacet-Sova
18.00 - BOMBARĎÁK

20.30 - Tata/Bojs - akustický koncert 
22.00 - DJ Mardoša - Silent Party


Pro koho bude výtěžek Vánočního Bazáááru 2015? Pro dětský úsměv! :-)


Radostné dětství nepoznaly, špatných zážitků mají na rozdávání, chybí jim teplo domova i hřejivá náruč někoho z rodiny. Tak unisono začínají smutné příběhy dětí z dětských domovů, kterým letos budeme plnit vánoční přání a pokusíme se vykouzlit úsměv na jejich tvářích.

 

Míša (12 let) byla do dětského domova umístěna spolu s bratrem již ve věku tří let. O jejího bratra se nyní stará pěstounská rodina, takže Míša zůstala v dětském domově bohužel sama. V jejím životě tak převládá smutek nad dětskou radostí a bezstarostností.


Viktorka (11 let) je hudebně nadaná. Od dětství jí týrala matka, která aktuálně čelí trestnímu soudu. O týrání dívky matkou věděla i široká rodina, která však záležitost neřešila. Babička ze strany matky byla  dokonce pediatrem dívky. Psychické útrapy jí dostaly až na psychiatrickou kliniku, kde již v útlém věku prošla léčbou. Z rodiny se o ni nikdo nechce starat, a tak byla umístěna do dětského domova.


Bratři Roman (13 let) a Denis (11 let) žili s matkou v azylovém domě. S narozením Denise se otec přestal o rodinu zajímat. Matka nebyla schopna dětem zajistit potřebnou docházku do školského zařízení a vhodné prostředí pro výchovu dětí. Oba bratři jsou od r. 2011 umístěni do Dětského domova. Děti jsou šikovné, vynikají ve sportovních aktivitách.


Do projektu můžete také přispět jakoukoliv finanční částkou. Nadační fond má zřízenu veřejnou sbírku (S-MHMP/1241484/2013) a k ní je přiřazen speciální transparentní bankovní účet, č.ú.: 107-5920070207/0100, zřízený u Komerční Banky.Vánoční Bazááár 2015